SPA Książęce

Floating (kabina + kapsuła)

To najnowszy i najskuteczniejszy na świecie system osiągania głębokiego relaksu ciała
i umysłu. Jest nieinwazyjną metodą leczenia wielu schorzeń i dolegliwości spowodowanych zawrotnym tempem rozwoju cywilizacji. Do niedawna stosowana w NASA, a obecnie udostępniana wszystkim wymagającym szybkiej regeneracji psychofizycznej od teraz dostępna w Wodnym Parku Tychy. Floating polega na unoszeniu się na powierzchni solanki w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. To dźwiękoszczelne, przestronne pomieszczenie, w którym można poczuć się bezpiecznie i bardzo komfortowo. W roztworze używana jest tak zwana sól Epsom, popularnie zwana solą gorzką lub angielską, a do jego uzyskania wykorzystano ponad 300kg tej soli. W kapsule mogą odbywać się seanse pojedyncze, a w kabinie jedno i dwu – osobowe.

 

Sauna Ganbanyoku

To wyjątkowy rodzaj sauny, której moc i zdrowotne działanie Japończycy odkryli już kilkaset lat temu. "Ganbanyoku" z japońskiego oznacza "skalną kąpiel". Zabieg, podczas którego leży się na płytach z czarnej krzemionki wulkanicznej. Pozwala zregenerować organizm, pozbyć się z niego toksyn i wzmocnić system odpornościowy. Jest to zupełnie inne doświadczenie dla osób przyzwyczajonych do saun fińskich i rzymskich. W „Gangbanyoku” nie ma nadmiernego pocenia, zapachu tak charakterystycznego dla saun tradycyjnych, czy uczucia gorąca. Japończycy określają ten rodzaj potu jako ,,pot perłowy” mający właściwości bakteriobójcze.

Kąpiele balneologiczne

Kąpiel w soli ma wiele właściwości zdrowotnych i działa pozytywnie na organizm człowieka. Stymuluje układ nerwowy i naczyniowy, a wysoka zawartość jonów jodu, bromu, sodu, magnezu, potasu i wielu innych pierwiastków wpływa regeneracyjnie na ciało. Kąpiel solankowa działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi, poprawia funkcjonowanie stawów i mięśni. Zabieg wykonywany jest w wannie balneologicznej, a każdorazowa kąpiel przygotowywana jest indywidualnie dla korzystającego.

Przeczytaj - Jak przygotować się do zabiegów w SPA Książecym