SPA Książęce

Masaż Kobido

Masaż kobido, znany także jako "naturalny lifting twarzy", ma korzenie w japońskiej medycynie tradycyjnej. Wykorzystuje specjalne techniki nacisku, ugniatania i rozciągania, aby pobudzić punkty akupresury i meridiany na twarzy i szyi, co pomaga w usuwaniu blokad energetycznych i przywracaniu równowagi wewnętrznej. Jest to relaksujące i odżywcze doświadczenie. Efekty regularnych sesji pomagają w poprawie owalu twarzy, wygładzeniu zmarszczek, redukcji obrzęków oraz nadają promienny, młodzieńczy wygląd skóry.

Masaż Czekoladowy dotyk

To wyjątkowe doświadczenie polegające na masowaniu ciała ciepłą masą czekoladową, która jest aplikowana na skórę i rozprowadzana za pomocą specjalnych technik masażu. Oprócz relaksującego działania, aromat czekolady pobudza zmysły i wprowadza w stan głębokiego relaksu. Masaż czekoladą oferuje również liczne korzyści dla skóry i organizmu. Składniki zawarte w czekoladzie, takie jak przeciwutleniacze, magnez czy witaminy, mają właściwości odżywcze i nawilżające, poprawiając elastyczność skóry i redukując jej suchość. Dodatkowo, masaże czekoladą stymulują krążenie krwi, co wpływa na kondycję skóry oraz pomaga w redukcji cellulitu i poprawie wyglądu skóry. Zatem, masaż czekoladą to nie tylko relaks, ale również pielęgnacja skóry.

 

Masaż Miodowy detox

To zabieg, podczas którego ciało jest masowane z wykorzystaniem naturalnego miodu. Miodowy masaż ma korzenie w starożytnej medycynie i terapiach ludowych. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i nawilżającym, miód oczyszcza skórę, usuwa martwe komórki naskórka i wygładza jej teksturę. Zabieg uwalnia toksyny z organizmu i oczyszcza skórę z negatywnego wpływu otaczającego nas świata. Dodatkowo, masaż miodem stymuluje krążenie krwi, co przynosi ulgę w przypadku dolegliwości mięśniowych oraz poprawia ogólny stan zdrowia skóry. Miodowy masaż to nie tylko relaksujące doświadczenie, ale także naturalna i zdrowa forma pielęgnacji skóry.

Japoński suchy masaż

Masaż na specjalistycznym urządzeniu działającym według technologii japońskiej, wykorzystującym siłę wody w dyszach masujących. Zabieg ten ma działanie terapeutyczne, regenerujące i relaksujące.  Wykonywany regularnie wspomaga leczenie różnych dolegliwości np. chorób zwyrodnieniowych, a także niweluje dolegliwości spowodowane przez długotrwałe siedzenie, stres oraz zmęczenie po wysiłku. Wskazania do zabiegu to także: wiotkość tkanki skórnej, przewlekłe zapalenie stawów, niedowłady mięśni, napięcia i skurcze mięśni, zaburzenia krążenia obwodowego, przepracowanie i ogólne zmęczenie, cellulit, otyłość. Taka forma masażu nie wymaga wysiłku przez osobę korzystającą, a także nie ma się bezpośredniego kontaktu z wodą i konieczności rozbierania się.

 

Sauna Ganbanyoku

To wyjątkowy rodzaj sauny, której moc i zdrowotne działanie Japończycy odkryli już kilkaset lat temu. "Ganbanyoku" z japońskiego oznacza "skalną kąpiel". Zabieg, podczas którego leży się na płytach z czarnej krzemionki wulkanicznej. Pozwala zregenerować organizm, pozbyć się z niego toksyn i wzmocnić system odpornościowy. Jest to zupełnie inne doświadczenie dla osób przyzwyczajonych do saun fińskich i rzymskich. W „Gangbanyoku” nie ma nadmiernego pocenia, zapachu tak charakterystycznego dla saun tradycyjnych, czy uczucia gorąca. Japończycy określają ten rodzaj potu jako ,,pot perłowy” mający właściwości bakteriobójcze.

Masaż Lomi Lomi

Ten rodzaj masażu opiera się na filozofii hawajskiej Huna, która zakłada, że ​​ciało i umysł są ze sobą ściśle powiązane, a harmonia między nimi jest kluczem do zdrowia i dobrobytu. Jest to nie tylko terapia fizyczna, ale także doświadczenie transformacyjne, które pomaga w uwolnieniu stresu i negatywnych emocji. Podczas sesji lomi lomi, masażysta używa płynnych ruchów, przypominających ruch fal oceanicznych, aby przywrócić równowagę w ciele.

Masaż Czekoladowy dotyk luksusu

To ekskluzywne doświadczenie, które łączy w sobie korzyści masażu z właściwościami odżywczymi czekolady oraz efektami łaźni parowej. Podczas tego zabiegu, najpierw doznajemy bogatych właściwości rozgrzanej czekolady, która działa nawilżająco, odżywczo i relaksująco na skórę, a następnie, ciało jest owijane w folię, co pomaga w utrzymaniu ciepła i zwiększa wchłanianie składników odżywczych przez skórę. Ten proces intensyfikuje efekty nawilżające i odżywcze czekolady, przynosi ulgę w przypadku napięcia mięśniowego i stresu oraz wspomaga zwalczanie cellulitu. Ten luksusowy zabieg to doskonały sposób na relaksację, odprężenie i pielęgnację skóry, pozostawiając ją gładką, miękką i odżywioną.

 

 

Masaż Klasyczny

To tradycyjna forma terapii manualnej, która wykorzystuje różnorodne techniki masażu tkanek miękkich ciała, takie jak głaskanie, ugniatanie, rozcieranie czy uciskanie. Podczas tego masażu, masażysta kieruje swoje ruchy wzdłuż mięśni i tkanek, działając na poprawę krążenia krwi, łagodzenie napięcia mięśniowego oraz redukcję bólu i sztywności. Masaż klasyczny jest skuteczną metodą relaksacji i odprężenia, która może być stosowana zarówno w celach terapeutycznych, jak i profilaktycznych. Dzięki swojej wszechstronności i skuteczności, jest to jedna z najpopularniejszych form masażu na świecie.

 

Kąpiele balneologiczne

Kąpiel w soli ma wiele właściwości zdrowotnych i działa pozytywnie na organizm człowieka. Stymuluje układ nerwowy i naczyniowy, a wysoka zawartość jonów jodu, bromu, sodu, magnezu, potasu i wielu innych pierwiastków wpływa regeneracyjnie na ciało. Kąpiel solankowa działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi, poprawia funkcjonowanie stawów i mięśni. Zabieg wykonywany jest w wannie balneologicznej, a każdorazowa kąpiel przygotowywana jest indywidualnie dla korzystającego.

 

 

 

Floating (kabina + kapsuła)

To najnowszy i najskuteczniejszy na świecie system osiągania głębokiego relaksu ciała
i umysłu. Jest nieinwazyjną metodą leczenia wielu schorzeń i dolegliwości spowodowanych zawrotnym tempem rozwoju cywilizacji. Do niedawna stosowana w NASA, a obecnie udostępniana wszystkim wymagającym szybkiej regeneracji psychofizycznej od teraz dostępna w Wodnym Parku Tychy. Floating polega na unoszeniu się na powierzchni solanki w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. To dźwiękoszczelne, przestronne pomieszczenie, w którym można poczuć się bezpiecznie i bardzo komfortowo. W roztworze używana jest tak zwana sól Epsom, popularnie zwana solą gorzką lub angielską, a do jego uzyskania wykorzystano ponad 300kg tej soli. W kapsule mogą odbywać się seanse pojedyncze, a w kabinie jedno i dwu – osobowe.

Przeczytaj - Jak przygotować się do zabiegów w SPA Książecym