Strefa saun i łaźni piwnych

SAUNY WEWNĘTRZNE
 

2 sauny parowe

Sauna parowa, inaczej zwana łaźnią rzymską lub sauną mokrą. Temperatura w saunie parowej jest stosunkowo niska i wynosi ok. 45 - 60°C. Najistotniejsza jest wilgotność powietrza, która może dochodzić nawet do 100%, co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa. Panująca tam temperatura powoduje, że w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej.

3 sauny suche

Największą z saun suchych (fińskich) jest sauna rytualna - pomieszczenie z trzypoziomowym układem ławek, przeznaczone dla  kilkudziesięciu użytkowników. Wyposażono je w zmienne oświetlenie oraz głośniki. To tutaj odbywają się tematyczne seanse saunowe. Temperatura sięga tu nawet do 120°C przy jednoczesnej bardzo niskiej wilgotności powietrza - zaledwie 10%. Z sauny fińskiej mogą korzystać osoby z problemami mięśniowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem stawów kręgosłupa, czy astmą oskrzelową. To dobre rozwiązanie także dla osób po zawale serca.

W największej z saun - Saunie Książęcej - codziennie prowadzone są rytuały saunowe. Rozpiskę seansów od poniedziałku do piątku znajdziesz TUTAJ, a w weekendy i święta TUTAJ.

 

Grota solna

W grocie panuje mikroklimat, który ma pozytywny wpływ na zdrowie. Sól posiada właściwości ujemnej jonizacji powietrza, co pozwala zregenerować się organizmowi narażonemu na codzienne szkodliwe jonizowanie dodatnie, które wytwarzają np. komputery czy telewizory. Dodatkowo w mikroklimacie groty solnej uwalniają się istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka pierwiastki: jod, wapń, żelazo i magnez, potas, brom i selen, który pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry.

 

Tężnia

Pomieszczenie, w którym można się zrelaksować i zadbać o swoje zdrowie. Umożliwia oddychanie powietrzem o wysokim stężeniu jodu, zupełnie jak w uzdrowisku. W wybudowanym korycie znajduje się woda – solanka, która skapuje na gałęzie tarniny. Solanka krystalizuje się z czasem na gałęziach tarniny tworząc charakterystyczne kryształki soli. W tężni można korzystać z dwóch typów leżanek – półleżącej i leżącej. Oddychanie nasyconym powietrzem solankowym ma wiele właściwości zdrowotnych. Zawarty w nim jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy i rozrzedza śluz, co szczególnie docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych. Solankowe powietrze zawiera również brom, który rozszerza oskrzela i posiadający właściwości antyalergiczne wapń.

 

Pokój snu

Miejsce, w którym zażyć można najbardziej naturalnego relaksu i odpoczynku jakim jest sen. To regeneracja dla ciała i zmysłów, które codziennie wystawione są na działanie wielu bodźców zewnętrznych. Komfortowe warunki odpoczynku zapewniają wygodne leżaki, a odpowiedni klimat i kameralną atmosferę zapewnia specjalnie ułożone oświetlenie.

 

ŁAŹNIE PIWNE

Specjalnie wydzielona strefa, w której można docenić zdrowotne i relaksacyjne właściwości chmielu, słodu jęczmiennego i wody. Można tu skorzystać z seansów piwnych, zażyć kąpieli w jedno i dwuosobowych baliach, a po wszystkim zrelaksować się na specjalnie przygotowanych łóżkach pokrytych słomą. Wnętrza stylizowane są na stary browar, a ciekawostką jest fakt, że brzeczkę piwną warzymy sami, na oczach klienta, korzystając z produktów najlepszej jakości.

Więcej o kąpielach - https://www.wodnypark.tychy.pl/aktualnosci/114,kapiele-relaksacyjne-w-wodnym-parku-tychy

Strefa relaksu

Strefa w ogólnodostępnej przestrzeni saunowej. Miejsce, w którym można odpocząć i zrelaksować się w dużych, wygodnych, wiszących fotelach. Wiszące huśtawki są różnych rozmiarów, co umożliwia relaks w pojedynkę lub w dwie osoby.

 

Grota śnieżna

Grota jest miejscem dla wymagających bywalców saun, w którym można poczuć emocje związane z ochładzaniem ciała w pomieszczeniu o temperaturze -15⁰C. Orzeźwiający klimat po gorącej saunie to nie tylko przyjemne uczucie ulgi, ale także oczyszczanie dróg oddechowych, przywrócenie odpowiedniego poziomu tlenu w płucach, a także zwiększony przepływ krwi. Dodatkowo ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, zwiększa odporność, powoduje wzrost poziomu hormonów i przyspiesza przemianę materii.

 

Baseny schładzające

To baseny znajdujące się zarówno przy saunach wewnętrznych, jak i zewnętrznej. Pomagają przynieść ulgę i ochłodę po rytuale saunowym. Intensywna filtracja i dezynfekcja wody zapewniają jej wysoką jakość.

 

SAUNY ZEWNĘTRZNE


 

Tyska Bania - Sauna fińska

Sauna zewnętrzna ma powierzchnię około 40m2 i znajduje się przy basenie zewnętrznym, w domku wybudowanym ze specjalnie wyselekcjonowanego drewna. Temperatura sięga tu nawet 120°C przy jednoczesnej bardzo niskiej wilgotności powietrza - zaledwie 10%. Z sauny rytualnej mogą korzystać osoby z problemami mięśniowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem stawów kręgosłupa, czy astmą oskrzelową.

 

Ścieżka zmysłów

To specjalnie wyznaczona ścieżka, składająca się z sześciu odcinków, w których umieszczone są kolejno: żwir, kamienie, szyszki, mech, patyki i kora. Bose spacery po ścieżce mają zintensyfikować odczucia przechodzenia po kolejnych podłożach i oddziaływać tym samym na nasze zmysły.