Strefa saun i łaźni piwnych

SAUNY WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE
 

2 sauny parowe

Sauna parowa, inaczej zwana łaźnią rzymską lub sauną mokrą. Temperatura w saunie parowej jest stosunkowo niska i wynosi ok. 45 - 60°C. Najistotniejsza jest wilgotność powietrza, która może dochodzić nawet do 100%, co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa. Panująca tam temperatura powoduje, że w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej.

5 saun suchych

Największą z saun suchych (fińskich) jest otwarta w 2023 roku sauna Daisy, mieszcząca się w strefie zewnętrznej. Pomieszczenie z czteropoziomowym układem ławek, przeznaczone dla ponad 110 użytkowników. Sauna posiada w pełni multimedialne wnętrze, które gwarantuje niesamowite doznania. To tutaj odbywają się tematyczne seanse saunowe. Zasięg temperaturowy wynosi do 110°C przy jednoczesnej bardzo niskiej wilgotności powietrza - zaledwie 10%. Z sauny fińskiej mogą korzystać osoby z problemami mięśniowymi, czy astmą oskrzelową. To także fantastyczne rozwiązanie dla osób poszukujących relaksu, odprężenia oraz dbających o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

W największej z saun - Daisy - oraz w Saunie Książęcej i Tyskiej Bani prowadzone są rytuały saunowe. Rozpiskę seansów od poniedziałku do piątku znajdziesz TUTAJ, a w weekendy i święta TUTAJ.

Grota solna

W grocie panuje mikroklimat, który ma pozytywny wpływ na zdrowie. Sól posiada właściwości ujemnej jonizacji powietrza, co pozwala zregenerować się organizmowi narażonemu na codzienne szkodliwe jonizowanie dodatnie, które wytwarzają np. komputery czy telewizory. Dodatkowo w mikroklimacie groty solnej uwalniają się istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka pierwiastki: jod, wapń, żelazo i magnez, potas, brom i selen, który pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry.

Tężnia

Pomieszczenie, w którym można się zrelaksować i zadbać o swoje zdrowie. Umożliwia oddychanie powietrzem o wysokim stężeniu jodu, zupełnie jak w uzdrowisku. W wybudowanym korycie znajduje się woda – solanka, która skapuje na gałęzie tarniny. Solanka krystalizuje się z czasem na gałęziach tarniny tworząc charakterystyczne kryształki soli. W tężni można korzystać z dwóch typów leżanek – półleżącej i leżącej. Oddychanie nasyconym powietrzem solankowym ma wiele właściwości zdrowotnych. Zawarty w nim jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy i rozrzedza śluz, co szczególnie docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych. Solankowe powietrze zawiera również brom, który rozszerza oskrzela i posiadający właściwości antyalergiczne wapń.

ŁAŹNIE PIWNE

Specjalnie wydzielona strefa, w której można docenić zdrowotne i relaksacyjne właściwości chmielu, słodu jęczmiennego i wody. Można tu skorzystać z seansów piwnych, zażyć kąpieli w jedno i dwuosobowych baliach, a po wszystkim zrelaksować się na specjalnie przygotowanych łóżkach pokrytych słomą. Wnętrza stylizowane są na stary browar, a ciekawostką jest fakt, że brzeczkę piwną warzymy sami, na oczach klienta, korzystając z produktów najlepszej jakości.

Więcej o kąpielach - https://www.wodnypark.tychy.pl/aktualnosci/114,kapiele-relaksacyjne-w-wodnym-parku-tychy

Strefa relaksu

Strefa w ogólnodostępnej przestrzeni saunowej. Miejsce, w którym można odpocząć i zrelaksować się w dużych, wygodnych, wiszących fotelach. Wiszące huśtawki są różnych rozmiarów, co umożliwia relaks w pojedynkę lub w dwie osoby.

Grota śnieżna

Grota jest miejscem dla wymagających bywalców saun, w którym można poczuć emocje związane z ochładzaniem ciała w pomieszczeniu o temperaturze -15⁰C. Orzeźwiający klimat po gorącej saunie to nie tylko przyjemne uczucie ulgi, ale także oczyszczanie dróg oddechowych, przywrócenie odpowiedniego poziomu tlenu w płucach, a także zwiększony przepływ krwi. Dodatkowo ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, zwiększa odporność, powoduje wzrost poziomu hormonów i przyspiesza przemianę materii.

Baseny schładzające

To baseny znajdujące się zarówno przy saunach wewnętrznych, jak i zewnętrznej. Pomagają przynieść ulgę i ochłodę po rytuale saunowym. Intensywna filtracja i dezynfekcja wody zapewniają jej wysoką jakość.

STREFA ZEWNĘTRZNA SAUN KSIĄŻĘCYCH


 

Strefa Saun jest dostępna tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. Strefa saun jest strefą beztekstylną.