Wodna akademia - multimedialna strefa edukacyjna

Jest to przestrzeń o funkcji edukacyjnej i poznawczej. Jej dopełnienie stanowią elementy rozrywkowe, które uczą przez dobrą zabawę. Wodna Akademia podzielona jest na pięć zróżnicowanych scenograficznie stref tematycznych, układających się w spójną trasę, zaprezentowanych w trzech stopniach trudności. Motywem przewodnim jest szeroko rozumiany żywioł wody. 34 multimedialne stanowiska pozwalają obcować z nauką i wiedzą na wiele różnych sposobów. Wodna Akademia to kraina wiedzy, która pozwoli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i z pewnością zachwyci każdego odwiedzającego.

Zwiedzanie rozpoczynamy od podstrefy Tajemnice Głębin. Można tutaj poznać historię życia na Ziemi, a także pradawne organizmy i ich ewolucję. W tej strefie znajduje się Batyskaf, w którym można między innymi obserwować morskie głębiny przez peryskop. Kolejną podstrefą są Wodne Żywioły. Można dowiedzieć się tutaj jak ogromnym, silnym i jednocześnie niebezpiecznym żywiołem może być woda. Zwiedzający mogą na przykład przekonać się jak powstają wiry wodne. Tuż obok znajduje się część o nazwie Natura Wody. Jest to wprowadzenie w świat wodnych zależności, mechanizmów rządzących wodną częścią ekosystemu – hydrosferą. Można między innymi sprawdzić jak zachowują się różne ciecze wlane do wody lub przekonać się jak wygląda obieg wody w przyrodzie.

Wodna energia to kolejna podstrefa Wodnej Akademii. Jej atrakcje są związane z pożytecznymi właściwościami i siłą wody. Możemy tu zaobserwować na przykład jak działa elektrownia wodna lub samemu uruchomić turbinę wodną. Ostatnia podstrefa to Woda a życie. Tu zwiedzający dowiedzą się, jak istotną rolę odgrywa woda w codziennym życiu człowieka. 

Każda podstrefa kończy się stanowiskiem quizowym, na którym można sprawdzić swoją wiedzę. W Wodnej Akademii znajduje się także Ścieżka Odkrywców, która umożliwia poszerzenie swojej wiedzy. Treści Ścieżki Odkrywców podzielone zostały na 3 grupy – filozofia, kultura i sztuka, natura oraz nauka i technika.

Wszystkie atrakcje i stanowiska podsumowuje stanowisko Super Quiz, w którym znajdziemy pytania dotyczące całej Wodnej Akademii. Swoje osiągnięcia zdobyte w quizie można porównać z osiągnięciami innych. Jest też okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w wodnej fotobudce i wysłania go na swój adres mailowy. A po zapoznaniu się z atrakcjami Wodnej Akademii można odpocząć w strefie Wodnego Relaksu, gdzie na wygodnych pufach i kanapach, w towarzystwie krabów i rozgwiazd, można obejrzeć film pokazujący wodne życie rafy koralowej, wyświetlany na podwieszanym pod sufitem ekranie.

Dla kogo?

Dla wszystkich - zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 18 lat, a także grupy zorganizowane (klasy szkolne) na wycieczki z Szalonym Doktorem, który oprowadzi Was przez tajemniczy i magiczny świat wody.

Zarezerwuj wycieczkę w Wodnej Akademii - +48 785 253 434  lub biuro@wodnypark.tychy.pl

Wybierz jedną z opcji wycieczki:

  • Zwariowane Eksperymenty Szalonego Doktora Wodnego (dwugodzinna wycieczka ze zwiedzaniem Wodnej Akademii oraz szalonymi eksperymentami Doktora Wodnego)
  • Najpierw nauka, potem zabawa (dwugodzinna wycieczka ze zwiedzaniem Wodnej Akademii + dwie godziny zabawy w Strefie Rekreacji Wodnego Parku Tychy)
  • Jak wyprodukować prąd i ciepło ze ścieków? Od oczyszczalni ścieków do odnawialnej energii (wycieczka z zakresu edukacji ekologicznej do jednej z najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków w Polsce, w Tychach-Urbanowicach + wizyta w Wodnej Akademii)