Strefa rekreacyjna

BASENY REKREACYJNE WEWNĘTRZNE


 

Basen ze sztuczną falą

Największy basen znajdujący się w głównej strefie rekreacyjnej. Jego powierzchnia to blisko 400m2, a największą atrakcją jest sztuczna fala uruchamiana podczas cyklicznych seansów. Fala rozbija się o brzeg przybasenowej plaży, co pozwala poczuć się jak nad morzem. Na przemian z falą uruchamiana jest rwąca rzeka, która porwie odwiedzających w wir dobrej zabawy. Basen posiada także wiele innych atrakcji, z których można korzystać w czasie postoju fali. Do dyspozycji gości są gejzery, wodospady, bicze wodne czy masaże karku. W niecce zamontowano również specjalne głośniki prezentujące akustyczne bogactwo podwodnego świata. Pod wodą można usłyszeć m.in. odgłosy delfinów i fok, pękającego lodu czy napływającego statku. Kanałem przepływowym basen z jednej strony przechodzi w spokojną lagunę, a z drugiej w rwącą rzekę z huśtawką wodną. Część niecki ma głębokość do 1,2m i została przygotowana specjalnie z myślą o osobach, które nie potrafią pływać. 

 

Strefa laguny

Błękitna zatoka o powierzchni 81m2 połączona kanałem wodnym z głównym basenem rekreacyjnym. Skryta jest za ścianą wodospadu spływającego z mostków, dzięki czemu zapewnia idealne odprężenie i relaks. Pomagają w tym podwodne gejzery, masażery oraz leżanki wodne z masażem powietrznym. Jeśli ktoś będzie miał ochotę na chwilową przerwę od wodnego relaksu, może też skorzystać ze znajdujących się w Strefie Laguny podgrzewanych kamiennych ław.

 

Most linowy

Specjalnie zaprojektowany most, umożliwiający szybkie dotarcie z antresoli przy szatniach do wewnętrznego tarasu słonecznego po przeciwnej stronie pomieszczenia. Praktyczne rozwiązanie, które dzięki swojej formie rozbudzi wyobraźnię najmłodszych, a starszym pozwoli przypomnieć czasy dziecięcych zabaw.

 

Scena widowiskowa

Miejsce wydarzeń specjalnych. Scena umieszczona jest naprzeciwko plaży, czyli na drugim końcu basenu rekreacyjnego. Została podwyższona o prawie 2 metry w stosunku do plaży basenowej, dzięki czemu obserwacja widowisk będzie wygodna i komfortowa z każdego punktu wnętrza. Można tam organizować np. pokazy taneczne, spektakle teatralne, koncerty, dyskoteki, opery wodne, a także wiele innych wydarzeń. W czasie, gdy na scenie nie będą odbywały się żadne występy, strefa będzie wykorzystywana jako dodatkowe miejsce wypoczynku.

 

Wanny SPA
(antresola z kąpielami solankowymi)

Wanny, które pomogą się zrelaksować i odprężyć. Ich działanie pozwala rozluźnić mięśnie, przynosi ulgę dla stawów, oczyszcza organizm, a także poprawia pracę układu krążenia. Wanny SPA zlokalizowano na piętrze w strefie ciszy i wypoczynku dla dorosłych. Jest to najlepiej położona przestrzeń pod względem widokowym. Rozpościera się z niej panorama na sąsiadujący las oraz na strefy zewnętrzne Wodnego Parku Tychy i na główną halę basenową. Z wanien SPA mogą korzystać osoby, które nie potrafią pływać.

 

Kaldarium

Kaldarium to miejsce służące do relaksu, odpoczynku, wyciszenia i ogrzania ciała. Panuje tu temperatura do 45⁰C czyli znacznie wyższa niż w hali basenowej, ale niższa niż w saunach. Można tu odpocząć po długiej zabawie w wodzie, zrelaksować się i ogrzać ciało. W całym pomieszczeniu znajdują się ciepłe ławy ozdobione mozaiką ceramiczną.

 

Lustro wirtualne

Można się w nim nie tylko przeglądać. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii lustro zeskanuje naszą sylwetkę i możemy w sposób wirtualny przymierzyć np. ciekawe kreacje, ubrania z różnych zakątków świata czy nietypowe stroje, których na co dzień nie mielibyśmy okazji przymierzyć. I to bez konieczności przebierania się!

 

BRODZIKI DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI


 

Strefa zabawek mokrych

Batyskaf rozbudza wyobraźnię i pozwala najmłodszym poczuć się jak Jacques Cousteau. Urządzenie znajduje się częściowo w strefie zewnętrznych brodzików dla dzieci oraz w wewnętrznej strefie dziecięcej. Część batyskafu wyposażona jest w liczne zabawki interaktywne. Piętro atrakcji jest jednocześnie podestem zjeżdżalni. Na podeście dostępna jest także armatka wodna, skierowana na nieckę basenową. Batyskaf zaopatrzony jest w szczelną śluzę otwieraną jedynie w ciepłe dni, co umożliwia dzieciom przechodzenie między wewnętrzną i zewnętrzną strefą basenową bez konieczności okrążania całej strefy. Wyjście do strefy zewnętrznej jest zakończone szeroką zjeżdżalnią.

Brodzik dziecięcy

Miejsce zabawy dla najmłodszych, którzy jeszcze nie potrafią pływać. Ciepła woda i liczne atrakcje pozwolą spędzić czas w przyjemny i kreatywny sposób. W brodziku i jego okolicy do dyspozycji dzieci są między innymi armatki wodne, gejzery, wodospady, fontanny, jeżyki wodne czy grota skarbów. Żaden maluch nie będzie się tu nudził.

 

Powierzchnie na eventy dla dzieci

Specjalna strefa, w której odbywają się wydarzenia i aktywności przygotowane z myślą o najmłodszych. Miejsce na gry i zabawy pod okiem animatorów, czy imprez tematycznych takich jak np. urodziny czy imieniny.

Więcej informacji: https://www.wodnypark.tychy.pl/aktualnosci/86,zorganizuj-urodziny-dla-dzieci-w-wodnym-parku-tychy

Przewijalnia dla niemowląt

Miejsce przygotowane z myślą o młodych rodzicach, które pozwala na przebranie i pielęgnację maluszka. Przewijalnie zostały wyposażone w sprzęt niezbędny dla bezpieczeństwa i komfortu rodziców z niemowlętami.

 

Strefa zabawek suchych

Kolejne miejsce zaprojektowane i stworzone specjalnie dla najmłodszych gości Wodnego Parku Tychy. To wyjątkowa przestrzeń, w której dzieci mogą wykazać się sprawnością lub przy użyciu nietypowych zabawek rozbudzić swoją wyobraźnię i kreatywność.

 

Taras dla rodziców

Przestrzeń dla rodziców, którzy chcą pozwolić dzieciom na bezpieczną zabawę i jednocześnie cały czas mieć swoje pociechy na oku. Można tam wygodnie usiąść, a ławy i nawiew zapewnią dodatkowy komfort w tym miejscu.

 

BASENY ZEWNĘTRZNE

Strefa znajdująca się na zewnątrz Wodnego Parku Tychy, do której można dostać się ze środka obiektu. Można się tam zrelaksować, korzystając z takich urządzeń i atrakcji jak hydromasaże, bicze wodne czy podwodne leżanki do masażu. W strefie basenów zewnętrznych są także atrakcje dla najmłodszych i nieumiejących pływać, czyli brodziki zewnętrzne, wodny plac zabaw, zjeżdżalnia i wodne tryskacze. A to wszystko na łonie przyrody!

 

WIEŻA ZJEŻDŻALNI

 

Zjeżdżalnia multimedialna

To propozycja dla poszukujących świetnej zabawy. Nieprzewidywalne zakręty, zawrotna prędkość i niezwykłe efekty wizualne podczas zjazdu, dzięki specjalnie zaprojektowanemu kolorowemu oświetleniu LED sprawią, że każdy kto spróbuje, będzie chciał zjechać z niej kolejny raz. Długość ślizgu na tej zjeżdżalni to aż 118 metrów.

 

Zjeżdżalnia pontonowa

Zjazd w pontonie dla każdego. Zjeżdżalnia ma 84 metry długości, a ślizg odbywa się w rynnie o szerokości 1,4m. To znakomita rozrywka dla rodzin, bo w pontonie mogą siedzieć dwie osoby jednocześnie.

 

Zjeżdżalnia „Cebula”

Zjeżdżalnia cebula znana jest także jako „bączek” i potrafi zawrócić w głowie. Atrakcje jak w cebuli mają tutaj swoje warstwy. To kilkuetapowa zjeżdżalnia, złożona ze ślizgu w odcinku zamkniętym o długości ok. 24m, wirowania wzdłuż ścian lejka o średnicy aż 9m oraz spadku do basenu.

 

Zjeżdżalnia Aqualoop

Najbardziej ekstremalna zjeżdżalnia w Wodnym Parku Tychy, atrakcja dla miłośników adrenaliny i o mocnych nerwach. To tak zwana zjeżdżalnia rakietowa, w której na samym starcie traci się grunt pod nogami, a potem następuje zjazd z przeciążeniem równym prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu. Ślizg ma długość 110 metrów, a różnica poziomów wynosi aż 15,5 metra. Atrakcja obowiązkowa dla poszukujących mocnych wrażeń i kosmicznych emocji.