Wodny Park Tychy Surf Cup za nami

Rywalizacja na najwyższym poziomie i niezwykłe sportowe emocje. Za nami pierwsza edycja zawodów Wodny Park Tychy Surf Cup

 

18 zawodników walczyło w minioną sobotę 22 września o tytuł Mistrza i Mistrzyni surfingu na symulatorze w Wodnym Parku Tychy. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali Wiktoria Kuzia, Grzegorz Kwiecień i Antoni Sołtys. Była to pierwsza edycja  zawodów, które mają odbywać się cyklicznie co roku i pierwszy krok do powołania Akademii Surfingu w Tychach.

 

Zmagania zawodników na symulatorze surfingowym rozpoczęły się punktualnie w południe. Swoje umiejętności na desce zaprezentowało 18 zawodników w 3 kategoriach. Sędziowie nie mieli łatwego zadania bo poziom uczestników był bardzo wyrównany. W kategorii OPEN Men Surf zwyciężył Grzegorz Kwiecień. Wśród kobiet najlepsza była Wiktoria Kuzia, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii OPEN Women Surf. Bardzo dobrze zaprezentowali się także młodsi zawodnicy, a kategorię Junior Surf wygrał Antoni Sołtys.  Sędziowie oceniali technikę jazdy na desce, poziom trudności wykonywanych ewolucji i trików, sposób wykorzystania fali, a także ogólne wrażenia z jazdy.

 

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Były to między innymi deski Carver Wave, akcesoria surfingowe, a także bony upominkowe do sklepu Decathlon Mikołów. Zwycięzca w kategorii OPEN Men Surf otrzymał dodatkowo do dyspozycji na weekend samochód Mercedes z pełnym bakiem, dzięki Mercedes-Benz Inter-Car.

 

- Pierwsza edycja zawodów Wodny Park Tychy Surf Cup była bardzo udana zarówno pod względem poziomu zawodników, jak i zainteresowania ze strony gości parku. Chcemy kontynuować ten pomysł i za rok zorganizować drugą edycję zawodów surfingowych na symulatorze. Impreza miała być także impulsem do stworzenia Akademii Surfingu, czyli miejsca, w którym będą mogli się szkolić młodzi zawodnicy. Mamy pierwszy w Polsce symulator surfingowy w obiekcie basenowym i wielu młodych, zdolnych ludzi, którzy chcą z niego korzystać. Trzeba wykorzystać ten potencjał – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.

 

Strefa surfingu jest jedną z 7 stref tematycznych Wodnego Parku Tychy. To pierwszy w Polsce symulator surfingu w obiekcie basenowym. Z atrakcji można korzystać w tygodniu od godziny 16.30 i od 13 w weekendy. Z myślą o osobach, które chcą nauczyć się surfować i móc w pełni korzystać z możliwości symulatora, przygotowany został tygodniowy kurs surfowania. Udział w zajęciach mogą wziąć dzieci od 13 roku życia, a także młodzież i dorośli.