Wodny Park Tychy bezpłatnie uczył dzieci podczas strajku nauczycieli

Ponad 2 100 dzieci skorzystało z bezpłatnych biletów do Wodnego Parku Tychy. Propozycja skierowana była dla dzieci, których placówki objęte zostały strajkiem w oświacie. Dzieci w Wodnym Parku Tychy… uczyły się.

Bezpłatne, dwugodzinne wejście do strefy rekreacyjnej Wodnego Parku Tychy przeznaczone było dla uczniów tyskich szkół publicznych powyżej 13. roku życia. Młodsze dzieci także mogły skorzystać z propozycji pod warunkiem pobytu z opiekunem, który musiał zakupić bilet dla siebie. Jedynym warunkiem było okazanie w kasie obiektu ważnej legitymacji szkolnej.

Bezpłatne wejścia w czwartek i w piątek objęły także dzieci z tyskich przedszkoli. W tym wypadku opiekunowie musieli okazać dowód osobisty wystawiony przez Prezydenta Miasta Tychy.

Łącznie przez cztery dni z atrakcji Wodnego Parku Tychy skorzystało 2 137 dzieci z tyskich przedszkoli i szkół.

W Wodnym Parku Tychy dzieci spędzały czas bawiąc się, ale i… ucząc. – Zachęcaliśmy najmłodszych do spróbowania swoich sił w interaktywnej grze „Misja H20”, której stanowiska są zlokalizowane w całym naszym obiekcie. Gra ma walory edukacyjne, a dzięki elementowi grywalizacji, są one jeszcze lepiej przyswajane przez dzieci. Jej uczestnicy rozwiązują różne zadania, jednocześnie poznając lepiej otaczający nas świat  – wyjaśnia Zbigniew Gieleciak, prezes zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które zarządza Wodnym Parkiem Tychy.

Decyzja o zapewnieniu dzieciom i młodzieży z Tychów możliwości bezpłatnego skorzystania z atrakcji Wodnego Parku Tychy była odpowiedzią na odwołane z powodu strajku nauczycieli zajęcia w szkołach i przedszkolach.